POZNAJ NASZE PROJEKTY

Oddolny projekt studentów warszawskich uczelni, zrealizowany przez fundatorów Amicitia Foundation we współpracy z Hillel Warszwa, JCC Warszawa oraz Uniwerek TV. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na reperkusje związane z forsowaniem nowelizacji do Ustawy o IPN na początku 2018 roku. „If not now, when?” stworzyło podwaliny pod założenie Amicitia Foundation.

Kongres inauguracyjny Amicitia Foundation, mający na celu zaznaczenie obecności fundacji z życiu publicznym oraz przybliżenie relacji polsko-izraelskich, w oparciu o trzy płaszczyzny; polityczną, gospodarczą oraz społeczno-historyczną. Poprzez kompleksową analizę wydarzeń, mających miejsce w 2018 roku, organizatorzy przybliżają publiczności możliwe drogi rozwoju wzajemnych stosunków w przyszłości.

NASZA WSPÓLNA HISTORIA

W nawiązaniu do ostatnich wydarzeń kojarzonych z Konferencją Bliskowschodnią oraz fali dyfamacji wymierzonej w polską pamięć oraz wspólną polsko-żydowską historię, zdecydowaliśmy się na nagranie krótkiego video, w którym obiektywnie przedstawiamy wybrane fakty, wzbogacając je o subiektywne, pojednawcze przesłanie.