POZNAJ NASZE PROJEKTY

Oddolny projekt studentów warszawskich uczelni, zrealizowany przez fundatorów Amicitia Foundation we współpracy z Hillel Warszwa, JCC Warszawa oraz Uniwerek TV. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na reperkusje związane z forsowaniem nowelizacji do Ustawy o IPN na początku 2018 roku. „If not now, when?” stworzyło podwaliny pod założenie Amicitia Foundation.

Kongres inauguracyjny Amicitia Foundation, mający na celu zaznaczenie obecności fundacji z życiu publicznym oraz przybliżenie relacji polsko-izraelskich, w oparciu o trzy płaszczyzny; polityczną, gospodarczą oraz społeczno-historyczną. Poprzez kompleksową analizę wydarzeń, mających miejsce w 2018 roku, organizatorzy przybliżają publiczności możliwe drogi rozwoju wzajemnych stosunków w przyszłości.

NASZA WSPÓLNA HISTORIA

W nawiązaniu do ostatnich wydarzeń kojarzonych z Konferencją Bliskowschodnią oraz fali dyfamacji wymierzonej w polską pamięć oraz wspólną polsko-żydowską historię, zdecydowaliśmy się na nagranie krótkiego video, w którym obiektywnie przedstawiamy wybrane fakty, wzbogacając je o subiektywne, pojednawcze przesłanie.

Wywiady Amicitia Foundation

W związku z pandemią koronawirusa byliśmy zmuszeni przełożyć nasze flagowe projekty na przyszły rok. Zdecydowaliśmy się zatem na rozpoczęcie serii wywiadów z prominentnymi przedstawicielami polskiego życia publicznego, poruszających tematykę polityki, biznesu oraz stosunków międzynarodowych. Będą one głównie udostępniane za pośrednictwem naszego kanału YouTube, który został specjalnie do tego celu utworzony, więc zachęcamy do subskrybowania, aby być na bieżąco!

Inaugurujący wywiad z członkiem rady naszej fundacji, Naczelnym Rabinem Polski Michaelem Schudrichem znajdą Państwo powyżej.